KONUM


İstanbul’da lüksün bohem ile harmanlandığı, kaliteli yaşamayı seven profesyonellerin tercih ettiği, gece hayatının, restaurantların, barların, kafelerin, Jazz klüplerin, otantik Türk tavernalarının, galerilerin, antika dükkanlarının, alışveriş mağazalarını, tarihi mekanların, kültürel faaliyetlerin, müzelerin, tiyatroların, sinemaların, sanat merkezlerinin, konsoloslukların, kültür ve iş merkezlerinin kalbi Beyoğlu ve Tünel’e yürüme mesafesindeki Asmalımescit’dedir.
İstanbulun Merkezi Taksim meydanına yaklaşık 1.5 Km mesafededir

Pera Residence, Tarihi Çiçek Pasajı, Galata Kulesi, Galatasaray Hamamı, Galatasaray Lisesi, Nevizade Sokağı, Saint Antoine Kilisesi, Konsolosluklar, AVM, Butik Mağazaları, Antikacılar, Galeriler, Kültür ve Sanat Merkezleri, Sinemalar, Tiyatrolar, Galatasaray Postanesi, Alman Hastanesi ve diğer sağlık kuruluşları, Divan Edebiyatı müzesi gibi yerlere yürüme mesafesindedir.

Haliç köprüsü, Kapalı Çarşı, Sultan Ahmet Meydanı ve Camisi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Mısır Çarşısı, Eski İstanbul gibi önemli yerler Pera Residence yerine göre 5 ile 6 Km arasındadır.Ulaşım kolayca sağlanabilinir.

İstanbuldaki Havaalanlarının Pera Residence’a mesafesi, Atatürk Havaalanı : 21 km Sabiha Gökçen Havaalanı : 40 km Havaalanı kavşağından sağa dönüp, Sahil Yolu istikametini takip edin .Sahil yolunu yaklaşık 12 Km takip edip Yenikapı ya ulaştığınızda, kavşakta Taksim istikametine döneceksiniz.Yaklaşık 2,5 Km sonra ulaşacağınız Atatürk köprüsünü geçin. Refik Saydam caddesi üzerinde yaklaşık 1 km devam ettikten sonra sağınızda kalacak TRT binası geçince trafik ışıklarından Galatasaray Tabelasının gösterdiği şekilde sağa dönün.20 mt ileriden tekrar sağa dönün (pera müzesi istikametine).Yaklaşık 200 mt ileride sağınızda kalacak Pera Palace Hotel’i geçtikten hemen sonra, ilk sola Asmalı Mescit Caddesine dönün. Pera Residence 40 metre ileride sağınızda olacaktır.

Özel Transfer, limuzin, şöförlü üst sınıf araç gibi servisler için concierge@peraresidence.com.tr den bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon veya fiyatları +90 (212) 245 3000 dan alabilirsiniz.

Metro kullanmak isteyenler için, Şişhane durağı Pera Residence’a yürüme mesafesindedir ve şehrin muhtelif yerlerine gitmekte kolaylık sağlamaktadır.


Asmalımescit Mahallesi, Asmalımescit Sokak No:25 Beyoğlu / İSTANBUL